Strony

Facebook

Reklama

Choroba młodych kobiet

poniedziałek, Marzec 11, 2013

Obecnie w medycynie niewiele jest chorób, o których nie wiemy praktycznie nic. Na pewno do tej grupy możemy zaliczyć schorzenie jakim jest toczeń układowy. Jest to choroba, która przede wszystkim dotyka młode kobiety w wieku rozrodczym, które oscylują w wieku od dwudziestu do czterdziestu lat.

Objawy

Mimo to rozpoznaje się zachorowania u młodszych dziewczyn jak i osób po przekroczeniu granicy czterdziestu lat. Jeśli wspomnimy o mężczyznach to u nich toczeń układowy występuje zdecydowanie rzadziej. Co do objawów tej choroby to głownie należy tutaj wspomnieć o charakterystycznym rumieniu na twarzy, który często przybiera zarys motyla. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takie objawy jak nadżerki, bóle stawów, stany podgorączkowe czy nawet wysoka gorączka. Te jednak często mylone są z innymi chorobami i nie kojarzą się nam z chorobą jaką jest toczeń układowy. Jeśli mimo wszystko pojawi się rumień powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza w celu ustalenia diagnozy. Jeśli okaże się, że jesteśmy chorzy lekarz podejmie decyzję o specjalnych lekach, które spowodują zatrzymanie choroby.

Zostaw komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapobieganie odleżynom

Odleżyny są chorobą, na którą narażeni są przede wszystkim przewlekle chorzy pacjenci, którzy większość czasu spędzają leżąc na łóżku. Każdy...

Zamknij