Strony

Facebook

Reklama

Medycyna estetyczna niejedno ma imię

poniedziałek, Październik 28, 2013

Być młodym i pięknym – to marzenie wielu z nas. Niestety, czasu nie da się zatrzymać, a jego upływ robi swoje, powodując powstawanie zmarszczek, przybieranie na wadze itd. Jednak ludzkość dysponuje już sposobami pozwalającymi nieco oszukać głównego wroga naszej urody.

Szerokie możliwości poprawy urody

 

Mowa o medycynie estetycznej, której idea sprowadza się do odmładzania naszego ciała, korygowania wad urody, defektów estetycznych. To już jest możliwe.

Z usług wyspecjalizowanych gabinetów korzysta coraz więcej ludzi. Poprawiają sobie oni policzki, podbródki, okolice oczu, czoło, usta, nos, pośladki, piersi. Pozbywają się cellulitu i rozstępów, likwidują zmarszczki i popękane naczynka, eliminują obwisłe policzki i nadmierne owłosienie, maskują blizny pooperacyjne i powypadkowe, usuwają przebarwienia skórne. Wszystko po to, by się sobie podobać i mieć lepsze samopoczucie.

Furorę robi słowa botoks, czyli jad kiełbasiany. Jego fenomen polega na tym, że normalnie jest to substancja trująca, ale istnieje bezpieczna dawka, która ma właściwości terapeutyczne. Wykorzystuje się je od lat 70. XX wieku, natomiast same bakterie odpowiedzialne za zatrucie jadem zidentyfikowano jeszcze w XIX wieku.

Botoks, czyli handlowa nazwa toksyny botulinowej, znalazł zastosowanie przede wszystkim w leczeniu schorzeń związanych z nadmiernym napięciem mięśni oraz medycynie estetycznej. Jego wstrzyknięcie pod skórę likwiduje zmarszczki, uwydatnia pożądane kształty, np. ust. Pozytywne efekty utrzymują się przez pół roku.

Bardzo popularnym zabiegiem ukierunkowanym na zniwelowanie zmarszczek i odmłodzenie wyglądu jest też lifting. W skrócie polega on na naciągnięciu skóry na danej części ciała, np. twarzy. W tym celu z tyłu głowy, u nasady szyi dokonuje się nacięć, a następnie podwiązuje skórę.

Medycyna estetyczna, o której więcej przeczytamy na stronie http://wyzdrowialem.pl/medycyna-estetyczna-czy-operacja-plastyczna, obejmuje też mezoterapię, czyli zabiegi polegające na zaaplikowaniu do skóry właściwej substancji o charakterze odżywczym, leczniczym albo regeneracyjnym. Poza zabiegami upiększającymi mezoterapię stosuje się również w medycynie konwencjonalnej, np. leczeniu urazów sportowych.

Zostaw komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Badania okresowe kobiety

  Zdaniem zdecydowanej większości ankietowanych Polaków zdrowie jest dla nich jednym z najcenniejszych wartości. Równie wysoko jest szczęści rodzinne, zadowolenie...

Zamknij