Strony

Facebook

Reklama

Poranny jogging

piątek, Październik 19, 2012

Bieganie to świetny, uniwersalny trening, dzięki któremu każdy może zachować dobrą formę i zapewnić sobie dobre samopoczucie. Wiele osób, które regularnie biega, ma mniejsze problemy związane z odpornością na stres.

Bieganie to nie tylko wyczyny i mordercze treningi. To również przyjemny, niezbyt wymagający trening, na który może sobie pozwolić praktycznie każdy człowiek nie mający poważniejszych problemów ze zdrowiem. Jednak i wiele osób przewlekle chorych, po stosownej konsultacji z lekarzem, może uprawiać ten sport.
Szczególnie uniwersalną formą biegania jest jogging. To dość wolny bieg, dzięki któremu można popracować nad oddechem oraz kondycją. Jogging przynosi wiele korzyści. To świetnie ćwiczenie wytrzymałościowe, które bardzo dobrze wpływa na pracę serca oraz na cały układ krążenia. Dzięki joggingowi każda komórka ciała jest lepiej dotleniona, zaś mięśnie stają się mocniejsze. Ruch pozwala zachować również dystans do problemów dnia codziennego, dlatego też osoby uprawiające bieganie każdego dnia są zazwyczaj większymi optymistami niż ich prowadzący bardziej leniwy tryb życia rówieśnicy.

Zostaw komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowy obiad do pracy?

To nie jest wcale takie łatwe pytanie. Jeżeli chcemy żeby obiad nie był monotonnym posiłkiem musimy się trochę nagłowić. Nie...

Zamknij