Strony

Facebook

Reklama

Regularna wizyta u okulisty to profilaktyka zdrowotna

czwartek, Październik 17, 2013

Z naszym zdrowiem bywa tak, że jeśli o nie dbamy, to zaczyna ono szwankować. Niekiedy nie musimy podejmować żadnych „dewastujących” czynności. Świetnym przykładem jest wzrok, który po osiągnięciu przez człowieka pewnego wieku, zaczyna się pogarszać.

Badanie ostrości wzroku

 

Dzieje się tak w wyniku zaniku w oku pewnych komórek. Od pewnego okresu w życiu człowieka ich liczba maleje, gdyż nowych komórek nie przybywa. Tego procesu nie można powstrzymać. Można go jedynie powstrzymać – w mniejszym lub większym stopniu. Jak to zrobić? O tym powie nam okulista.

Warto go odwiedzić, zanim spostrzeżemy problemy ze wzrokiem. Najlepiej, jeśli regularnie będziemy umawiać się na wizytę, podczas której lekarz wykona badanie kontrolne.

Dzisiaj badanie stanu wzroku to nie tylko odczytywanie liter z tablic. Specjaliści korzystają z wielu urządzeń, które pozwalają na dużo lepszą diagnozę i analizę sytuacji niż tradycyjne metody. Są od nich dużo dokładniejsze.

Rutynowa wizyta u okulisty zaczyna się od wywiadu. Lekarz pyta nas o dolegliwości, stan oczu, jakość widzenia, byłe i obecne choroby, wady. Zdarza się, że zada pytanie dotyczące wieku, wykonywanej pracy, stylu życia, a nawet diety. Okazuje się bowiem, że istnieją produkty, których spożywanie korzystnie wpływa na siatkówkę.

Później lekarz bada ostrość widzenia – dla każdego oka osobno. Ten polegający na odczytywaniu z odległości 5 metrów znaków (cyfr, liter, grafik) z tablic Snellena test powinno się wykonywać podczas każdej wizyty u okulisty. O tym, jak interpretować jego wynik i jak wyglądają inne badania wykonywane w trakcie wizyty u okulisty, dowiemy się, czytając artykuł na stronie http://owitaminach.pl/kiedy-udac-sie-do-okulisty.

Zostaw komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowie mężczyzn to popularny temat

Mężczyźni żyją kilka lat krócej niż kobiety. Ta prawidłowość sprawdza się w każdym zakątku świata. Dzieje się tak z wielu...

Zamknij