Strony

Facebook

Reklama

Schorzenie jakim jest wysiłkowe nieotrzymanie moczu

czwartek, Maj 23, 2013

Z pewnością nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Co pokazują badania?

Niemniej jednak należy tutaj wspomnieć o tym, że w dzisiejszych czasach coraz częściej dotyka on kobiet. Jak pokazują badania cierpi na to co siódma kobieta, która przekroczyła dwudziesty rok życia. Jak sama nazwa wskazuje schorzenie to polega na mimowolnym wycieku moczu przy wysiłku, kaszlu lub wykonywania czynności, które powodują wzrost ciśnienia w brzuchu. Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że jest to schorzenie, które -jest zawstydzające.

Jeżeli mówimy o takiej chorobie jaką jest wysiłkowe nietrzymanie moczu należy zaznaczyć, że dziś może być ona wyleczona. W najgorszym wypadku skutki tej choroby zostaną w dość sporym stopniu zneutralizowane. Na pewno warte zaznaczenia jest tutaj to, że każdy kto cierpi na taka chorobę powinien zgłosić się do lekarza. Ten zastosuje najlepszą możliwą terapię. Warto jest w związku z tym się na taką wizytę zdecydować.

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ćwiczenia mięśni Kegla

Z pewnością nie każdy wie, gdzie są mięśnie Kegla i nie może nas to w żadnym wypadku dziwić. Należy jednak...

Zamknij