Strony

Facebook

Reklama

Zdrowe szejki na lato

niedziela, Wrzesień 2, 2018

Wiosna się kończy i nadchodzi uwielbiana przez wszystkich pora roku – lato. Z jednej strony oczekujemy jej z niecierpliwością, a z drugiej strony już martwimy się, jak będziemy wyglądać w strojach kąpielowych i bikini. No cóż, nie ma lepszej pory, by zadbać o formę i smukłą sylwetkę, niż lato! Wszystko wokół kwitnie, krzewy uginają się pod ciężarem świeżych i pachnących owoców. Nic więcej nie trzeba! Wystarczy sięgnąć po blender i skomponować swój ulubiony letni szejk.

Koktajl z leśnych owoców

 

Do 120 ml mleka dodać szklankę świeżych truskawek lub malin. Dodać 3 łyżki dowolnego dżemu (doskonale sprawdza się np. jagodowy i malinowy). Opcjonalnie posłodzić cukrem lub miodem (albo innym, dowolnym słodzikiem). Wszystkie składniki zmiksować za pomocą blendera do uzyskania gładkiej konsystencji. Udekorować świeżymi owocami.

 

Koktajl bananowo-truskawkowy

 

Do naczynia wlać około 100 ml mleka. Dodać pokrojonego, dojrzałego banana oraz szklankę świeżych truskawek. Używając banana raczej nie powinno być konieczności dodatkowego dosładzania, ale zależy to od indywidualnych upodobań. Składniki dokładnie zblendować.

 

Koktajl truskawkowo-miętowy

 

Do naczynia wlać szklankę mleka i dodać szklankę świeżych truskawek. Dorzucić około 0.5 – 1 szklankę lodu oraz kilka listków mięty. Dosłodzić do smaku dowolnym słodzikiem. Wszystko dokładnie zblendować. Koktajl przelać do wysokiej szklanki i udekorować listkami miety.

 

Koktajl malinowo-pomarańczowy

 

Do szklanki soku z pomarańczy dodać szklankę świeżych malin. Dorzucić szklankę lodu oraz małe opakowanie jogurtu naturalnego. Dosłodzić dowolnym słodzikiem do smaku. Wszystko dokładnie zblendować.

 

Koktajl bananowo-brzoskwiniowy

 

Do naczynia dodać małe opakowanie jogurtu naturalnego. Do tego dorzucić pokrojonego, dojrzałego banana oraz rozdrobnioną, małą brzoskwinię. Opcjonalnie dosłodzić łyżeczką miodu (więcej nie powinno być potrzebne). Dodać kilka listków mięty do smaku. Wszystko zblendować do uzyskania gładkiej konsystencji.

 

Koktajl z kiwi

 

Pokrojone dwa owoce kiwi dorzucić do szklanki mleka i dosłodzić około 2 łyżkami miodu. Dokładnie zblendować.

 

SMACZNEGO!

 

Comments are closed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Roche Foundation One na rynku usług medycznych

Roche Foundation One jest wiodącą firmą na rynku badań molekularnych, która daje dostęp lekarzom i pacjentom do najnowszych możliwości diagnostyki...

Zamknij